Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
- Ile trwa projekt?
- Dlaczego projekt tak długo trwa?
- Jak wygląda współpraca?
- Jak wygląda przykładowy projekt, co otrzymuję po zakończeniu projektu?
- Ile koncepcji projektowych Pani wykonuje?
- Czy można zaprojektować u Pani tylko jedno pomieszczenie np. salon?
- Czy robi Pani projekty online bez konieczności spotykania się z Panią?
- Co zrobić jeżeli nie spodoba mi się projekt? Czy istnieje możliwość zmiany/korekty projektu?
- Czy współpracuje Pani z wykonawcami?
- Czy architekt uwzględni moje zdanie?
- Czy produkty, które wstawi Pani do projektu będą drogie? Czy mam na to jakiś wpływ?
- Czy muszę zrobić wszystko tak jak architekt tego chce/jak jest w projekcie?
- Czy pierwsze spotkanie jest płatne?
- Co to jest wizualizacja?
- Co to jest panorama 360°?
- Jak działa wirtualny spacer?
- Na czym polega metamorfoza wnętrz? Czym różni się od projektu wnętrz?
- Co to jest Home Staging?
- Dlaczego warto skorzystać z Home Stagingu?
Ile trwa projekt?
Średni czas wykonania usługi waha się i jest uzależniony od indywidualnych uwarunkowań projektu:
- 1 pomieszczenie – ok. 3 tygodni
- Mieszkanie – ok. 3-4 miesięcy
- Dom – ok. 4-8 miesięcy
Dlaczego projekt tak długo trwa?
Poniżej przedstawiam przykładowy proces projektowy. Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma drogi na skróty i konieczne jest maksymalne skupienie i przeanalizowanie wszystkich możliwych wariantów układu funkcjonalnego. Wykonanie tego na etapie projektowym pomoże Państwu zaoszczędzić wiele czasu, nerwów oraz pieniędzy podczas remontu. Przedstawiony proces projektowy może wydłużyć się lub skrócić w zależności od szybkości podejmowanych decyzji oraz ilości wprowadzanych zmian do projektu.
1-2 TYGODNIE – spotkanie w miejscu wykonywania usługi, podpisanie umowy projektowej, inwentaryzacja wnętrza, wywiad z Klientem na temat oczekiwań względem projektowanego wnętrza, analiza potrzeb funkcjonalnych oraz upodobań estetycznych
3-4 TYGODNIE – wykonanie układu koncepcyjnego aranżacji wnętrza w szczególności układu funkcjonalnego pomieszczeń w postaci modelu 3D. Spotkanie z Klientem w celu przedstawienia i omówienia układu koncepcyjnego. Dokładne omówienie każdego pomieszczenia krok po kroku.
1-2 TYGODNIE – wprowadzenie wcześniej ustalonych zmian i poprawek do układu koncepcyjnego aranżacji wnętrza. Akceptacja układu funkcjonalnego przez Klienta.
2-4 TYGODNIE – dobór materiałów wykończeniowych i wprowadzenie ich do modelu 3D. Spotkanie z Klientem w celu omówienia wybranych i wprowadzonych materiałów wykończeniowych.
1-2 TYGODNIE – wprowadzenie ostatecznych zmian i poprawek w projekcie. Ostateczne zaakceptowanie projektu przez Klienta.
2 TYGODNIE – wykonanie fotorealistycznej wizualizacji. W przypadku pakietu PREMIUM wykonanie wirtualnego spaceru po mieszkaniu/domu.
1 TYDZIEŃ – przygotowanie listy produktów użytych w projekcie.
2-3 TYGODNIE – W przypadku pakietu PREMIUM przygotowanie wszystkich koniecznych rysunków 2D
Jak wygląda współpraca?
- Wykonuję wycenę projektową e-mailowo na podstawie podanego metrażu oraz zdjęć lub przyjeżdżam na miejsce wykonywania usługi, robię wstępną inwentaryzację pomieszczeń i dosyłam wycenę na e-maila.
- Jeżeli zdecydują się Państwo na moją usługę podpisywana jest umowa projektowa i pobierany jest zadatek w wysokości 30%. Podpisanie umowy jest równoznaczne z rezerwacją terminu i przystąpieniem do prac projektowych.
- Następnie rozpoczyna się proces projektowy:
ETAP I: Inwentaryzacja (pomiar) pomieszczeń oraz dokumentacja fotograficzna. Wywiad z klientem na temat oczekiwań względem projektowanego wnętrza, analiza potrzeb funkcjonalnych oraz upodobań estetycznych Klienta.
ETAP II: Projekt koncepcyjny aranżacji wnętrza (rzut pomieszczeń z góry, rozmieszczenie układu funkcjonalnego, rozmieszczenie punktów oświetleniowych, dobór kolorystyki i mebli, wstępny model 3D pomieszczenia).
ETAP III: Wizualizacja wnętrza (zdjęcia pokazujące nowy wygląd pomieszczeń wraz z wybranymi materiałami).
ETAP IV: Lista produktów użytych w projekcie - zestawienie w formie linków odsyłających na stronę producenta lub sklepu, gdzie można zakupić dany produkt.
ETAP V: Panorama 360° - wirtualny spacer. Kliknij, żeby zobaczyć.
ETAP VI: Rysunki wykonawcze 2D z rozmieszczeniem punktów oświetleniowych, gniazdek, włączników. Rozmieszczenie punktów wodno-kanalizacyjnych. Dokumentacja projektowanych mebli, łazienek (układ funkcjonalny, projektowana zabudowa meblowa, widoki ścian z układem płytek) i kuchni (układ funkcjonalny, widoki ścian z projektowaną zabudową meblową).
Jak wygląda przykładowy projekt, co otrzymuję po zakończeniu projektu?
Dokładany opis oraz zakresu projektu można zobaczyć tutaj.
Ile koncepcji projektowych Pani wykonuje?
Wykonuję 1 koncepcję projektową + 2 korekty projektu.
Koncepcja projektowa, którą Państwu przedstawiam jest najlepszą opcją, którą uzyskałam podczas wykonywania różnych analiz i wariantów w programie 3D. Jeżeli mają Państwo wątpliwości co do wykonanej koncepcji, dokładnie analizujemy i omawiamy inne możliwości.
Czy można zaprojektować u Pani tylko jedno pomieszczenie np. salon?
Oczywiście, że tak!
Czy robi Pani projekty online bez konieczności spotykania się z Panią?
Tak. Konieczne jest wtedy przesłanie rysunku z wymiarami pomieszczenia oraz szczegółowych zdjęć wnętrza. Nie ponoszę jednak odpowiedzialności za ewentualne błędy wynikające z podania złych wymiarów pomieszczenia.
Co zrobić jeżeli nie spodoba mi się projekt? Czy istnieje możliwość zmiany/korekty projektu?
Jak najbardziej! Po pierwszej koncepcji dyskutujemy co się Państwu podoba, a co zmieniamy w projekcie i na tej podstawie wykonujemy korektę projektu. Dlatego mogę zagwarantować, że będą Państwo bardzo zadowoleni z moich usług.
Czy współpracuje Pani z wykonawcami?
Tak. Mogę polecić sprawdzoną ekipę wykończeniową, stolarza (wykonującego meble pod wymiar np. kuchenne, łazienkowe czy do salonu), gazownika, szklarza, malarza czy firmę wykonującą kute ogrodzenia/balustrady/bramy/stoły.
Czy architekt uwzględni moje zdanie?
Oczywiście! Państwa zdanie i upodobania estetyczne są dla mnie priorytetem. Wychodzę z założenia, że wnętrza które tworzę mają służyć domownikom, dlatego na początku przeprowadzany jest wywiad z Klientem na temat stylu i funkcjonalności pomieszczeń. Moim zadaniem jest zadbanie o spójność, zaproponowanie najlepszego układu funkcjonalnego oraz dobór odpowiednich produktów. Dzięki wizualizacjom pomieszczenia i wirtualnemu spacerowi/panoramie 360 mogą Państwo zobaczyć jak będzie to wyglądać w rzeczywistości.
Czy produkty, które wstawi Pani do projektu będą drogie? Czy mam na to jakiś wpływ?
To Państwo decydują ile chcą przeznaczyć na remont! Na początku ustalamy miej więcej przedział cenowy, w którym mam szukać danych produktów. Stawiam na jakość, a nie cenę. Korzystam zarówno z ekonomicznych alternatyw, jak i luksusowych rozwiązań. Wszystko jest kwestią do ustalenia dlatego projektuję na przykład i z mebli IKEA, od stolarzy na zamówienie lub używając włoskich ekskluzywnych mebli.
Czy muszę zrobić wszystko tak jak architekt tego chce/jak jest w projekcie?
Nie. Architekt jest między innymi od tego, aby swoim doświadczeniem wskazał i zaproponował najlepsze rozwiązania projektowe. Zainspirował i przedstawił pomysły uwzględniając aspekty techniczne. Jeżeli coś Państwu się nie podoba to można powiedzieć o tym wprost i zaproponuję inne rozwiązanie zadowalające Państwa w 100%. Wszystko jest kwestią dogadania się.
Czy pierwsze spotkanie jest płatne?
Spotkanie w biurze jest bezpłatne. Jeżeli chcą Państwo spotkać się w miejscu, którego ma dotyczyć projekt to koszt spotkania wynosi 100 zł (przy zamówionym projekcie GRATIS).
Co to jest wizualizacja?
Wizualizacja jest to wygenerowane komputerowo fotorealistyczne zdjęcie pokazujące nowy wygląd pomieszczeń.
Co to jest panorama 360°?
Jest to wirtualny spacer, który umożliwia zobaczenie pomieszczenia z każdej strony tak jakbyśmy stali na środku pomieszczenia i kręcili się wokół. Przy większej ilości pomieszczeń możliwe jest zwiedzanie całego mieszkania/domu, oglądając kolejne pomieszczenia. Kliknij, żeby zobaczyć.
Jak działa wirtualny spacer?
Wirtualny spacer można przybliżać lub oddalać za pomocą kółka/rolki w myszce lub znaku +/-. Przyciśnięcie białego kwadratu pod znakiem +/- uruchamia tryb pełnoekranowy. Białe strzałki na środku ekranu przekierują do innego pomieszczenia. Obraz można obracać o 360 stopni poprzez wciśnięcie i przytrzymanie lewego przycisku myszy, następnie przesunięcie w dowolnym kierunku.
Na czym polega metamorfoza wnętrz? Czym różni się od projektu wnętrz?
Metamorfoza dotyczy doradztwa w zakresie układu funkcjonalnego, doboru kolorystyki wnętrza, oświetlenia, materiałów wykończeniowych, elementów wyposażenia, dekoracji. Otrzymują Państwo inspiracje projektowe w postaci kolażu, listę konkretnych produktów użytych w projekcie oraz opis wizji metamorfozy. Nie otrzymują Państwo projektu, modelu 3D pomieszczeń, wizualizacji, rysunków technicznych ani panoramy 360° – te rzeczy wykonywane są tylko, gdy zamówi się projekt.
Co to jest Home Staging?
To przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Celem jest szybsza sprzedaż nieruchomości oraz uzyskanie wyższej kwoty, w celu wydobycia potencjału wnętrza przy minimalnym nakładzie finansowym.
Dlaczego warto skorzystać z Home Stagingu?
Home Stager obiektywnie oceni nieruchomość oraz wskaże wady i problemy, które uniemożliwiają sprzedaż lub wynajem nieruchomości. Poprawi wizualny wygląd wnętrza oraz zadba o rozwiązanie każdego szczegółu, aby wydobyć potencjał wnętrza. Właściciel mieszkania nie zawsze zdaje sobie sprawę, co stanowi problem w sprzedaży nieruchomości. Często ocenia swoje wnętrze zbyt emocjonalnie i nie dostrzega dalszej wizji rozwoju wnętrza.
Wykończone i dopracowane wnętrze przyciągnie potencjalnych klientów i zwiększy cenę sprzedaży nieruchomości. Współcześnie potencjalny Klient jest bardzo zapracowany i nie ma czasu ani ochoty, aby remontować mieszkanie/lokal.
Profesjonalna sesja zdjęciowa oraz wyeksponowanie zalet wnętrza znacznie zwiększa szansę na zainteresowanie Państwa nieruchomością.