Apartament w Zabrzu

Dalej

Apartament w Zabrzu

Apartament w Zabrzu - opis projektu

Projekt aranżacji apartamentu w Zabrzu o powierzchni 87m2 powstał dla małżeństwa z dzieckiem. Inwestorzy zgłosili się do mnie z dużym wyprzedzeniem – aż rok przed oddaniem mieszkania do użytkowania. Czas ten pozwolił na wprowadzenie zmian w układzie ścian działowych, instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej jeszcze ta etapie trwania inwestycji. Dzięki temu udało się zaoszczędzić czas unikając późniejszych przeróbek oraz pieniądze, ponieważ część prac była po stronie dewelopera.

Głównym założeniem projektu wnętrza w Zabrzu było stworzenie funkcjonalnej przestrzeni o jasnych, przytulnych barwach z dużą ilością miejsc na przechowywanie. Materiały wykończeniowe zostały dobrane na podstawie ustalonego budżetu oraz bieżących konsultacji z Klientami. W skład projektu wchodziły następujące pomieszczenia salon z kuchnią, łazienka, sypialnia, pokój chłopca, pomieszczenie gospodarcze zaaranżowane na garderobę, hol oraz wiatrołap.

Na początku zmieniliśmy układ funkcjonalny mieszkania, aby wydzielić więcej miejsca na kuchnię. Inwestorzy chcieli zrezygnować z powierzchni gabinetu, poszerzając w ten sposób sypialnię oraz przeznaczając znaczną jej część na kuchnię. Zmieniając układ dwóch ścian zyskaliśmy dodatkowe miejsce pozwalające stworzyć dużą kuchnię z wyspą. Kolejną zmianą było wyburzenie ściany pomiędzy łazienką a toaletą i połączenie tych dwóch pomieszczeń w jedno. Został zmieniony również otwór drzwiowy w pomieszczeniu gospodarczym, tak aby po dwóch stronach można było wstawić szafę, co znacznie powiększyło powierzchnię przechowywania rzeczy.

Aranżacja kuchni

W projekcie od dewelopera kuchnia była przewidziana na jednej ścianie (w miejscu w którym zaaranżowana została w projekcie wyspa kuchenna) i pełniła bardziej funkcję aneksu kuchennego. Inwestorom zależało na kuchni, która będzie miała więcej szafek oraz blatu roboczego. Powstało kilka opcji kuchni, które Klienci mogli zobaczyć w modelu 3D w programie projektowym i przedstawiając wszystkie plusy i minusy wybrać układ, który najbardziej spełniał ich oczekiwania. Inwestorzy zdecydowali się na układ kuchni z wyspą kuchenną, w zabudowie w słupku piekarnika i mikrofalówki. Kolorystyka beżowa.

Aranżacja salonu

Salon został połączony z kuchnią za pomocą wyspy kuchennej, która od strony salonu jest wyższa dzięki czemu zasłania wszystko to, co dzieje się na blacie w kuchni, a jednocześnie pełni funkcję regału. Na jednej ścianie jest zabudowa meblowa, która pełni funkcję biblioteczki z miejscem na telewizor. Duży stół z czarnymi nogami znajduje się na tle dekoracyjnej ściany w tapetę w zielone liście.

Aranżacja łazienki

Łazienka powstała przez połączenie dwóch pomieszczeń łazienki i toalety, dzięki czemu powstała większa przestrzeń do zaaranżowania. Aranżacja łazienki łączy w sobie klasyczne białe płytki, z płytkami imitującymi drewno. W pomieszczeniu znajduje się wanna połączona z prysznicem, ukryta pralka oraz suszarka, umywalka z lustrem na tle dekoracyjnej ściany oraz toaleta.

Aranżacja sypialni

Ściana w sypialni została przesunięta, dzięki czemu zyskaliśmy dodatkową przestrzeń na szafę. Nad łóżkiem zostały zaprojektowane szafki pod wymiar, aby maksymalnie zagospodarować miejsce. Na ścianie została użyta zielono-niebieska tapeta z efektem ombre. Szafa zakończona jest drzwiami z lustrem, dzięki czemu optycznie powiększa się przestrzeń.

Aranżacja pokoju chłopca

Pokój chłopca został zaaranżowany dla małego miłośnika ruchu drogowego. Chłopak uwielbia wszystko, co związane jest z ulicami, sygnalizacją świetlną i znakami drogowymi, dlatego użyłam tapety z tym motywem. Na drugiej ścianie znajduje się farba składająca się z kilku odcieni koloru zielono-niebieskiego z białymi liniami nawiązującymi do pasów drogowych oraz znak stop. W pokoju mieści się łóżko, szafa narożna oraz biurko.

Aranżacja pomieszczenia gospodarczego/garderoby

Pomieszczenie pełni funkcję garderoby połączonej z pomieszczeniem gospodarczym. Znajdują się tutaj szafy z miejscem na przechowywanie ubrań, butów, walizek ale również urządzeń gospodarczych.