Mieszkanie Katowice Nikiszowiec

Dalej

Mieszkanie Katowice Nikiszowiec

Mieszkanie Katowice Nikiszowiec - opis projektu

Projekt wnętrza w Katowicach powstawał w sąsiedztwie klimatycznych kamienic z czerwonej cegły na Nikiszowcu. Inwestorka zwróciła się do mnie z prośbą o zaprojektowanie kuchni, łazienki oraz salonu w minimalistyczny sposób z akcentami art deco.

Aranżacja kuchni w Katowicach stanowi mocny akcent kolorystyczny w kolorze ultramaryny. Zabudowa kuchni została zaprojektowana w taki sposób, aby pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty kuchenne – piekarnik, mikrofalówkę lodówkę, zmywarkę, a nawet pralkę pod zabudowę. W kuchni znajdują się również narożne cargo oraz miejsce na ekspres do kawy. Blat kuchenny jest w kolorze białym z konglomeratu. Delikatności nadają złote dodatki takie jak uchwyty oraz bateria kuchenna.

Salon jest naturalnie doświetlony przez duże okno balkonowe oraz kuchenne. Ściany są w kolorze ciepłej bieli, a za sofą znajduję się tapeta w bardzo delikatny, geometryczny wzór. Podłoga jest z desek drewnianych dębowych. Pomiędzy kuchnią a salonem znajduje się miejsce na drewniany stół z dwoma krzesłami, które podkreśla nietuzinkowa lampa wisząca. W salonie znajduje się minimalistyczna sofa, stolik kawowy złoty, niebieski fotel oraz rattanowa szafka w ciemnym kolorze.

Projekt łazienki na prośbę Inwestorki został wykonany w całości w bieli z delikatnym złotym akcentem. Na ścianach znajduje się biała jodełka położona do wysokości zabudowy geberitu. Taki zabieg sprawia, że łazienka mimo niewielkich rozmiarów, nie jest zbyt przytłaczająca. Na podłodze zastosowano białe płytki, a na pozostałych ścianach farbę z przeznaczeniem do łazienek w białym kolorze. Klientce bardzo zależało, aby w łazience znajdowała się wanna. Pomieszczenie jest tak małe, że umieszczenie wanny wcale nie było oczywiste. Należało pójść na pewne kompromisy i oczywiście przerobić podłączenie punktów wodno-kanalizacyjnych. Grzejnik został umieszczony na innej ścianie, tak aby zmieścić umywalkę z szafką oraz lustro. Rozmieszczenie toalety należało zmodyfikować, aby nie kolidowało z szafką umywalkową, a jednocześnie pozostawić miejsce na wannę z drugiej strony.

Projekt mieszkania w Katowicach został dostosowany do potrzeb wizualnych i estetycznych Inwestorki. Jest minimalistyczny i harmonijny, jednak mocny akcent kolorystyczny kuchni zaskakuje. Prostota została urozmaicona przez dobranie dekoracyjnych lamp i dodatków.