Kuchnia Ruda Śląska

Dalej

Kuchnia Ruda Śląska

Kuchnia Ruda Śląska - opis projektu

Aranżacja kuchni jest częścią kompleksowego projektu wnętrza domu jednorodzinnego w Rudzie Śląskiej. Projekt zawierał różne propozycje układu funkcjonalnego, które zostały szczegółowe omówione na spotkaniu w biurze. Klienci mogli przekonać się, jakie są plusy i minusy każdego rozwiązania i zobaczyć w programie 3D jak wygląda model kuchni otwartej i zamkniętej.

Ostatecznie Inwestorzy zdecydowali się na całkowicie oddzielenie kuchni od salonu. Układ ten jest mniej typowy, ponieważ większość osób decyduje się na otwartą kuchnię. Takie rozwiązanie jednak ma swoje zalety. Pozwala ukryć codzienny chaos, który panuje podczas gotowania i ogranicza rozprzestrzenianie się zapachów. Zwiększyła się też powierzchnia blatu roboczego oraz zmieściły się wszystkie niezbędne urządzenia. Dla Inwestorów takie rozwiązanie było priorytetem, nawet kosztem zmniejszenia powierzchni salonu.

Kuchnia została zaprojektowana w kształcie litery U. Konieczne było postawienie ściany oddzielającej salon od kuchni, został przesunięty również otwór okienny oraz zmieniony jego rozmiar. Okno w kuchni sprawiło, że pomieszczenie optycznie się powiększyło, mimo swojej zabudowy. Kuchnia spełnia wszystkie kryteria wyznaczone przez Inwestorów – posiada zmywarkę, mikrofalówkę i piekarnik pod zabudowę, dużą płytę indukcyjną 80cm, okap z bezpośrednim podłączeniem do wentylacji, lodówkę wolnostojącą, szufladę z krajalnicą zamocowaną na stałe, szafki narożne i cargo, podwójną wysuwaną szufladę na odpady, miejsce na thermomix.

Fronty kuchenne są koloru szarozielonego, na podłodze położono hiszpańskie płytki, a na ścianach białą mozaikę. Złota bateria oraz uchwyty dodają elegancji.

Projekt kuchni w Rudzie Śląskiej zawierał wszystkie niezbędne rysunki techniczne 2D – rysunek z rozmieszczeniem punktów elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, rysunek mebli kuchennych pod wymiar, rysunek z rozmieszczeniem mozaiki ściennej oraz płytek podłogowych. Ponadto wykonane zostały rysunki ze zmianami w układzie ścian oraz otworu okiennego. Inwestorzy otrzymali również informację o potrzebnej ilości płytek, jakie muszą zakupić.

Jeżeli potrzebujesz projektu kuchni to serdecznie zapraszam do kontaktu https://www.aniamaj.pl/kontakt.