Kuchnia w Chorzowie

Dalej

Kuchnia w Chorzowie

Kuchnia w Chorzowie - opis projektu

Minimalistyczna kuchnia otwarta na salon

Inwestorzy zgłosili się do mnie z zamiarem remontu kuchni. Projekt kuchni w Chorzowie z założenia miał być minimalistyczny, harmonijny z elementami drewnianymi. Moim zadaniem było stworzenie nowego układu funkcjonalnego kuchni, który spełni wszystkie oczekiwania moich Klientów i zachwyci estetyką.

Stworzyłam kilka koncepcji układu funkcjonalnego, przedstawiłam dlaczego niektóre elementy się nie sprawdzą, z czego należy zrezygnować oraz w jakim kierunku pójść by uzyskać pożądany efekt. Klienci mogli się przekonać, że ich pomysł na wyspę kuchenną koliduje z innymi elementami w salonie i przyznali mi rację, że będzie to niefunkcjonalne. Ostatecznie wybraliśmy bardzo prosty układ w kształcie litery L. Układ ten zakłada na dłuższej ścianie umieszczenie płyty indukcyjnej, piekarnika, zlewu oraz zmywarki nad którymi znajdują się szafki wiszące umieszczone pod sam sufit. Natomiast na krótszej ścianie, gdzie znajdowała się wnęka została zabudowana lodówka wraz z szafką typu cargo. Zamiast wyspy kuchennej, która przytłoczyła całe pomieszczenie został umieszczony stół, dzięki czemu większą uwagę zwracały piękne dekoracyjne płytki podłogowe w stylu hiszpańskim.

Fronty kuchni to połączenie beżowo-brązowego koloru w wykończeniu matowym z frontami drewnianymi. Blat oraz przestrzeń pomiędzy szafkami zaprojektowano z drewna. Wizualnie tworzy to spójną kompozycję. Aby urozmaicić odrobinę podział frontów i nie przytłoczyć nadmiarem drewna, szafki wiszące pod samym sufitem są wykonane w tej samej kolorystyce jak szafki stojące.

Płytki podłogowe w stylu hiszpańskim, to wspomnienie z wakacji moich Inwestorów. Stonowane barwy idealnie komponują się z całą kuchnią.