Szarość i beż

Dalej

Szarość i beż

Szarość i beż - opis projektu

Projekt aranżacji domu został wykonany dla Inwestorów z Siemianowic Śląskich. Założeniem projektowym było połączenie szarości oraz beżu, tworząc przytulną i funkcjonalną przestrzeń. W projekcie użyto meble firmy VOX oraz część mebli wykonanych na specjalnie zamówienie u stolarza. W pomieszczeniach przeplata się beton oraz drewno.

W salonie dominuje duża narożna sofa w kolorze beżowym, kominek obłożony płytkami betonowymi wraz z siedziskiem, stół jadalniany, regał oraz stolik kawowy marki VOX. Klientom zależało na zaprojektowaniu specjalnej przestrzeni na rzutnik, który wysuwa się na ścianie przed TV. Przy oknie obok kominka powstało siedzisko z panelami tapicerowanymi. Płytki podłogowe w kolorze szarym połączono z drewnem. Nad stołem jadalnianym znajduje się dekoracyjna lampa.

Kolejnym zaprojektowanym pomieszczeniem jest sypialnia, w której znajduje się łóżko z tapicerowanym zagłówkiem, toaletka oraz szafa z regałem robiona pod wymiar. Przy łóżku znajdują się stoliki nocne wraz z czarnymi, wiszącymi lampami. Na ścianie za łóżkiem znajduje się tapeta w delikatny beżowy wzór. Na podłodze znajduje się drewniana podłoga. Drzwi przesuwne w czarnej ramie prowadzą do garderoby.

Łazienka to połączenie beżowych płytek z płytkami imitującymi drewno. W pomieszczeniu znajduje się prysznic, umywalka wraz z wydzieloną strefą na przechowywanie oraz miska ustępowa. Prysznic został podkreślony płytkami imitującymi drewno położony pod kątem 45 stopni. Bazowe płytki w całej łazience to płytki beżowe o wykończeniu matowym. Lustro podkreśla beżowa mozaika, która kolorystycznie współgra z płytką bazową jednak formą się wyróżnia. Zabudowa meblowa to beżowe fronty w połysku oraz biały blat.