Szara Łazienka

Dalej

Szara Łazienka

Szara Łazienka - opis projektu

Aranżacja szarej łazienki w Chorzowie została wykonana z włoskich płytek. Projekt jest nowoczesny, minimalistyczny i bardzo spójny. Pomieszczenie nawiązuje do SZAREJ TOALETY czyli wcześniejszego projektu, który możecie zobaczyć w moich realizacjach.

Projekt zakładał umieszczenie wanny z prysznicem, umywalki, pralki oraz miejsca na przechowywanie kosmetyków. Łazienka jest niewielkich rozmiarów, dlatego zdecydowano się na połączenie wanny oraz prysznica. Zastosowano baterię podtynkową z termostatem oraz specjalną szybę z powłoką hydrofobową marki Radaway. Wanna ma 140cm i została obudowana włoskimi płytkami Marco Corona kolekcja Reaction Black. Te same płytki znajdują się również nad wanna. Aby stworzyć półkę przy wannie zastosowana zabudowę kartonowo-gipsową na 10 cm. Wnęka została wyłożona mozaiką w kolorze grafitowo-czarnym oraz zamontowano w niej halogeny o podwyższonej szczelności IP44.

W całej łazience płytką bazową stała się włoska płytka Marco Corona Reaction Grey w formacie 30x60cm. Po prawej stronie została zaprojektowana zabudowa meblowa pod wymiar u stolarza. Fronty kolorystycznie nawiązują do szarych płytek, tak aby ujednolicić powierzchnię. W szafce stojącej została ukryta pralka. Na białym blacie znajduje się umywalka z nowoczesną baterią chromowaną Deante.

W łazience zostały zastosowane duże tafle lustra, aby poszerzyć optycznie pomieszczenie. Na ścianie po lewej stronie od wejścia lustro ciągnie się, aż do wanny. Nad umywalką również znajduje się duże lustro zlicowane z płytkami.

Projekt szarej łazienki w Chorzowie jest bardzo nowoczesny i minimalistyczny. Dzięki zastosowaniu dużych luster łazienka stała się też elegancka.