Nowoczesne mieszkanie w Chorzowie

Dalej

Nowoczesne mieszkanie w Chorzowie

Nowoczesne mieszkanie w Chorzowie - opis projektu

Projekt 40m mieszkania w Chorzowie. W skład aranżacji wchodziła kuchnia, łazienka, salon, sypialnia i przedpokój. Mimo, niewielkiego metrażu i generalnego remontu udało się zaprojektować bardzo funkcjonalne i estetyczne wnętrze.

W kuchni została usunięta jedna ze ścian, tak aby otworzyć pomieszczenie na salon i zyskać trochę przestrzeni. Został zmieniony wcześniejszy układ wnętrza i przeniesiono przyłącza wodno-kanalizacyjne. Dzięki temu zabiegowi zmieścił się piekarnik, płyta gazowa, mikrofalówka oraz lodówka do zabudowy, zlew i zmywarka. Kuchnia posiada fronty białe na połysk z drewnianymi blatami. Na ścianach pomiędzy szafkami zostały ułożone białe kafle.

W salonie głównym elementem dekoracyjnym jest ściana wyłożona starą cegłą. W pomieszczeniu znajduje się też stół, sofa, kominek oraz szafka na TV. Uwagę przykuwa miedziana lampa nad stołem, która pięknie komponuje się z cegłą. Ściany pomalowano na szary kolor.

W sypialni Inwestorom zależało, aby zmieścić łóżko, a jednocześnie mieć trochę przestrzeni na swobodne użytkowanie tego pokoju. Dlatego zdecydowano się na łóżko, które chowa się w szafie. Nad łóżkiem znajdują się dekoracyjne półki, a po bokach duże szafy na przechowywanie ubrań. Na ścianie zawisło dekoracyjne lustro w lustrzanej szerokiej ramie. W rogu pomieszczenia stanął też dekoracyjny niebieski fotel oraz stojąca czarna lampa.

Łazienka to połączenie białych płytek z płytkami imitującymi drewno. Niewielki rozmiar pomieszczenia pozwolił na zamontowanie narożnej kabiny prysznicowej, znalazła się też tutaj toaleta, pralka do zabudowy, umywalka oraz szafki na przechowywanie.

Mieszkanie zostało zaaranżowane w sposób funkcjonalny i przytulny. Mimo małej powierzchni wszystkie niezbędne sprzęty oraz meble znalazły swoje miejsce. Uzyskano klimat pożądany przez Inwestorów.