Dom w Chorzowie

Dalej

Dom w Chorzowie

Dom w Chorzowie - opis projektu

Projekt wnętrza 130 metrowego domu w Chorzowie został wykonany dla młodego małżeństwa z dzieckiem. W skład projektu wchodziły następujące pomieszczenia: kuchnia wraz z salonem, dwie łazienki, sypialnia, pokój dziecka, garderoba, wiatrołap, pomieszczenie gospodarcze i garaż. W domu dominuje kolor szary i drewno. Elementem dekoracyjnym przykuwającym uwagę jest beton architektoniczny na ścianach oraz oświetlenie szynowe w kolorze czarnym.

Kuchnia łączy się z salonem dzięki wyspie kuchennej. Meble kuchenne zostały specjalnie zaprojektowane pod wymiar. Część frontów wykonano z białych, a część z drewnianych frontów, blaty są drewniane. Na jednej ze ścian znajduje się zabudowa meblowa pod sam sufit z miejscem na szuflady w stylu cargo, piekarnikiem i mikrofalówką do zabudowy oraz lodówką wolnostojąca typu side by side. Przy samej ścianie zaprojektowano półki, aby dodać lekkości ścianie. W szafkach stojących znajduje się zmywarka do zabudowy, miejsce na odpady oraz liczne szuflady. Czarny nowoczesny okap zdobi ścianę z betonem architektonicznym. Na wyspie kuchennej znajduje się zlew, a nad wyspą zawisły trzy białe lampy.

W salonie znajduje się duży rozkładany stół z krzesłami, szara narożna sofa, kominek oraz zabudowa meblowa z telewizorem. Kominek oraz ściana, gdzie znajduje się TV wyłożona jest betonem architektonicznym. Meble w salonie pochodzą z poprzedniego mieszkania Inwestorów.

Na parterze znajduje się również łazienka dla gości z prysznicem. Łazienka została wykonana z szarych bazowych płytek w formacie 30x60cm. Pod prysznicem zostały położone kafle w kolorze czarnym o wykończeniu lappato. Umywalka 60 cm znajduje się na blacie wykonanym z zabudowy gipsowo-kartonowej wyłożonej czarnymi płytkami. Nad blatem zawisły dwie czarne dekoracyjne lampy. W wiatrołapie znajduje się duża szafa z białymi szklanymi frontami oraz lustro w ramie. Tutaj też jedna ze ścian pokryta jest betonem architektonicznym. W pomieszczeniu gospodarczym zaprojektowano spiżarnię, gdzie znalazły się półki wykonane pod wymiar u stolarza.

Na piętrze znajduje się sypialnia z garderobą, pokój dziecka, łazienka oraz specjalnie wydzielone miejsce na strych. W sypialni znajdują się dodatkowe pomieszczenia w postaci garderoby, wydzielono również miejsce na domowe biuro. Garderoba została zaprojektowana pod wymiar, każda półka została omówiona z Klientką tak, aby pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Znalazło się też miejsce na przechowywanie deski do prasowania oraz suszarki na ubrania. W sypialni znajduje się tapicerowane łóżko wolnostojące w kolorze szarym, po bokach stanęły stoliczki nocne z lampkami. Ściana za łóżkiem została pomalowana na kolor niebieskie. W pomieszczeniu znajduje się również dekoracyjne lustro oraz ramki ze zdjęciami.

Łazienka u góry pełni funkcję bardziej prywatnej przestrzeni. Tutaj znalazł się duża narożna wanna. W zabudowie meblowej ukryto pralkę oraz suszarkę na ubrania. Meble wykonano z białych frontów i drewnianego blatu. Nad geberitem zaprojektowano szafkę z białymi frontami, a nad wanną otwarte drewniane półki. W aranżacji łazienki zastosowano szare płytki w formacie 30x60cm oraz drewnianą dekoracyjną mozaikę w formacie 30x30cm.

Pokój dziecka, został zaprojektowany dla uroczej dziewczynki. W pomieszczeniu jedna ze ścian pokryta jest do połowy tapetą w kolorowe kropki, a do połowy z drewnianych desek pomalowanych na szaro, tak jak reszta ścian. Na specjalne zamówienie została zaprojektowana szafa pod wymiar. Drzwi wykonano z białych drewnianych listewek, a wnętrze zostało dostosowane do potrzeb Inwestorów. Półka na książki oraz mały stolik z krzesłami w kształcie króliczych uszek zdobi przestrzeń. Nad łóżeczkiem dziecięcym znalazła się naklejka w postaci królika. Cały pokój jest jasny i przytulny.

Dom w Chorzowie został zaprojektowany w sposób nowoczesny, a zarazem przytulny. Szary kolor i beton architektoniczny został rozjaśniony drewnianymi dębowymi drzwiami i podłogami. Zabudowa meblowa została szczegółowo rozplanowana i wykonana na specjalnie zamówienie pod wymiar. Aranżacja domu była prawdziwą przyjemnością, która posłuży Inwestorom na lata.