Salon na Trzech Stawach

Dalej

Salon na Trzech Stawach

Salon na Trzech Stawach - opis projektu

Aranżacja salonu w Katowicach została wykonana dla młodej kobiety. Pomieszczenie zostało zaprojektowane w stylu skandynawskim. W pomieszczeniu dominuje szarość, biel, drewno. Wnętrze choć minimalistyczne sprawie wrażenie przytulnego.

Sąsiadującym pomieszczeniem jest kuchnia, dlatego w salonie znajduje się stół jadalniany. Stół jest drewniany z możliwością rozłożenia, a krzesła w kolorze białym są inspirowane kultowymi krzesłami Eames. Nad stołem znajduje się lampa, która skupia światło punktowo.

W centralnym punkcie salonu znajduje się wygodna szara sofa z funkcją spania. Zabudowa meblowa na TV wykonana jest z białych mebli, a ściana za nią pokryta jest dekoracyjną tapetą. Wzór tapety jest geometryczny, a zarazem bardzo delikatny. Nie przytłacza, a eksponuje ścianę. Pozostałe elementy są w kolorze szarym.

Kolejnymi elementami dekoracyjnymi, które wprowadzają ciepło do wnętrza jest dywan tkany na płasko, wygodny fotel z drewnianymi nóżkami oraz drewniane żaluzje. W pomieszczeniu zastosowana halogeny natynkowe w kolorze białym. Nowoczesny fotografie nad sofą podkreślają kobiece wnętrze.