Apartament Brynów

Dalej

Apartament Brynów

Apartament Brynów - opis projektu

Projekt 90 metrowego apartamentu w Katowicach powstał dla bardzo szalonej i pozytywnej pary, która kocha kolory. Założeniem projektowym była aranżacja salonu wraz z kuchnią, garderoby, pomieszczenia gospodarczego, toalety, łazienki, sypialni, wiatrołapu oraz holu. Od początku wiedzieliśmy, że w projekcie pojawi się cegła i kolorowe krzesła. Zielona kuchnia stała się marzeniem, a granatowe łazienki z płytkami w stylu METRO nadają charakteru. Drewniana podłoga w jodełkę francuską podkreśliła klimat mieszkania.

Kuchnia jest bardzo duża, większość zabudowy znajduje się na ścianie o długości 5m. Na środku znajduje się wyspa kuchenna, która łączy kuchnię z salonem. Uwagę przykuwają zielone fronty oraz piękne wzorzyste hiszpańskie płytki. Po lewej stronie znajduje się zabudowa pod sam sufit z zabudowanym piekarnikiem i mikrofalówką. Tradycyjny duży okap podkreśla frezowane fronty. Szafki wiszące dzielą się na pełne oraz przeszklone z witrynami. Te drugie mają za zadnie dodać lekkości i urozmaicić ciąg szafek. Blat jest drewniany, co podkreśla naturalność, a zlew jest podwójny ceramiczny. W dolnych szafkach znajduje się zmywarka pod zabudowę, miejsce na odpady, liczne szuflady w stylu cargo. Po prawej stronie stanęła lodówka typu side by side z kostkarką. Bok wyspy kuchennej zdobią półki na książki.

W salonie znajduje się duża zabudowa meblowa specjalnie przeze mnie zaprojektowana pod wymiar. Mieści się w niej miejsce na telewizor, półki na liczne książki oraz ukryty jest jeden z grzejników. Fronty mebli są ażurowe, tak samo jak w zaprojektowanej obudowie grzejników. Na jednej z ścian znajduje się cegła, która przechodzi również przez cały hol. To zdecydowanie podkreśla wyjątkowy klimat tego miejsca. W salonie stanął również duży drewniany stół i kolorowe krzesła. Sofa dla równowagi została wybrana w kolorze szarym.

Garderoba mieści duże otwarte szafy oraz toaletkę, która była marzeniem mojej klientki. Meble są w białym kolorze natomiast ściany pokryła granatowa farba. Zielony fotel z motywem liści oraz ozdobny żółty puf urozmaicają wnętrze.

Toaleta jest bardzo wąska i długa. Inwestorom zależało na umieszczeniu prysznica (w łazience obok miała znaleźć się wanna). Prysznic wyeksponowano hiszpańskimi biało-granatowymi płytkami, do połowy ścian wyłożono białe ceramiczne cegiełki, górna część została pomalowana na granatowo odpowiednią farbą do łazienek. Dodatkowo zostały dobrane czarne dodatki takie jak baterie, rama kabiny prysznicowej czy grzejnik. Drewniane półki wprowadzają trochę ciepła i naturalności.

Łazienka wyglądem nawiązuje do toalety, tutaj patchworkowe kafle zdobią podłogę. Na ścianach znajdują się białe kafle w stylu METRO oraz granatowa farba. Po prawej znajduje się wanna, a po lewej toaleta oraz pralka i suszarka ukryte w meblach. Zabudowa meblowa została wykonane z szarych frezowanych frontów i ozdobnych ceramicznych gałek. Nad wanna zawisły obrazy co zmienia klimat pomieszczenia. Armatura łazienkowa została dobrana w kolorze czarnym

Sypialnia kolorem nawiązuje do zielonej kuchni. Ścianę za łóżkiem zdobią ramki wykonane z sztukaterii, gdzie środek został pokryty tapetą w liście. Szafę zaprojektowałam pod wymiar, z szarymi stylizowanymi frontami. Z jednej strony są otwarte półki, aby dodać lekkości całej zabudowie. W pokoju znajduje się również industrialna konsola, nad którą zawisły dekoracje.

W mieszkaniu dodatkowo zaprojektowałam szafę przy wejściu oraz szafę gospodarczą na środki czystości i inne domowe sprzęty. Hol zdobi stara cegła oraz piękne białe stylizowane drzwi. Swoje miejsce znalazła też komoda i industrialny zegar. Nie sposób nie zauważyć wysokiej jakości drewnianej podłogi w jodełkę francuską.

Aranżacja tego mieszkania w Katowicach pokazała, że designem można się bawić łącząc różne kolory i struktury. Projekt był czystą przyjemnością.