Apartament w Katowicach

Dalej

Apartament w Katowicach

Apartament w Katowicach - opis projektu

Projekt 95 metrowego apartamentu w Katowicach wykonany dla młodego małżeństwa, których pasją jest wspinaczka górska. Poniżej przedstawię założenia projektowe dla każdego z pomieszczeń.

SYPIALNIA

Przed zaprojektowaniem sypialni zrobiłam wstępny wywiad z moimi Klientami na temat ich potrzeb funkcjonalnych oraz estetycznych. Głównym założeniem projektowym było umiejscowienie łóżka na paletach, wygospodarowanie miejsca na przechowywanie ubrań oraz miejsce na toaletkę. Kolejnym czynnikiem było wydzielenie odpowiedniego miejsca na klimatyzację. Dominować miała szarość z elementami industrialnymi oraz drewno w kolorze ciemnego brązu.

Wnętrze szafy zostało zaprojektowanie specjalnie pod wymiar na życzenie Inwestorów. Na końcu zdjęć możecie zobaczyć rysunek 2D szafy jaki wykonałam dla stolarza. Drzwi przesuwne będą wykonane z szarego lacobelu z czarnymi listwami. Ścianę za łóżkiem będzie zdobić tynki imitujący beton firmy JEGER. Po wielu zestawieniach i przymiarkach ostatecznie na podłodze zostaną położone panele podłogowe firmy Balterio w kolorze Dębu Kopalnianego. Drzwi natomiast dobrano w kolorze Dębu Truflowego z pionowymi szybami marki Pol-Skone. Całość zdobi nowoczesna designerska lampa.

DOMOWE BIURO

Tak jak w przypadku sypialni dominować miał kolor szary z elementami drewna i industrialne dodatki. Założeniem projektowym było wygospodarowanie miejsca na przechowywanie książek i dokumentów, miejsca do pracy przy biurku i dodatkowego miejsca do spania dla gości. Czarne regały pochodzą z sklepu Black Red White, natomiast industrialne biurko, które nadaje charakteru wnętrzu z Take Me Home. Umieszczona sofa w projekcie posiada funkcję spania - ogromny wybór sof znajdziecie w Agata Meble, sfmeble.pl i oczywiście IKEI. Dywan, który ociepla i wypełnia pomieszczenie można znaleźć na Westwing Now. I oczywiście industrialna lampa w czarnym kolorze.

ŚCIANKA WSPINACZKOWA I DOMOWA SIŁOWNIA

Moi Klienci uwielbiają chodzenie po górach i wspinaczkę, dlatego postanowiliśmy przenieść namiastkę sportu też do mieszkania. Ścianka wspinaczkowa zostanie zrobiona pod wymiar i będzie zajmowała prawię połowę pomieszczenia. Z drugiej strony pokoju znajdzie się miejsce na orbitrek lub inne akcesoria sportowe.

POMIESZCZENIE GOSPODARCZE – SZAFA NA SPRZĘTY GÓRSKIE

Miłośnicy wspinaczki górskiej doskonale wiedzą ile sprzętu potrzeba do takiej aktywności fizycznej - całe mnóstwo plecaków, butów, raków, uprzęży itd. Dlatego właśnie w pomieszczeniu gospodarczym zaprojektowałam szafę pod wymiar na wszystkie potrzebne sprzęty wspinaczkowe (dla zainteresowany zamieszczam też zdjęcie inspirację jak taka szafa może wyglądać). Druga część pomieszczenia gospodarczego przeznaczona jest na pralkę oraz inne domowe sprzęty - tutaj też każda półka jest projektowana pod wymiar.

KUCHNIA

Kuchnia została zaprojektowana pod wymiar wraz z dokładnymi rysunkami 2D przygotowanymi dla stolarza. Zabudowa meblowa znajduje się na ścianie, która ma przeszło 4m, więc pojawia się mnóstwo miejsca na przechowywanie. Szuflady są w systemie cargo, które ułatwiają użytkowanie. Zmywarka oraz piekarnik są w zabudowie. Fronty w kolorze szarym w połysku, czarny blat oraz intrygujące czarne płytki ceramiczne firmy Equpie, Artisan. Wyspa kuchenna doskonale łączy kuchnię z salonem. Zakończona jest narożną witrynką, która dodaje lekkości i pełni funkcję dekoracyjną.

SALON

W salonie jedna ściana została pokryta cegłami z Starych Cegieł z kolekcji klasycznej. Zaprojektowałam również sufit podwieszany z halogenami, które mają podświetlać ścianę z cegieł. Pozostałe ściany w kolorze szarym. Duży stół łączy się z wyspą kuchenną, a wiszący fotel urozmaica salon i doskonale się sprawdza jako strefa relaksu.

ŁAZIENKA I TOALETA

Łazienkę oraz toaletę wykonaną z pięknych płytek Stonemood Silver firmy Cerrad w rozmiarze 80x160 cm! Dodatkowo dobrano płytki imitujące drewno Foreste Tres, Ricordena w rozmiarze 20x120cm.

W łazience został zmieniony układ tak, aby pomieścić zarówno wannę jak i prysznic. W całej łazience zastosowano wysokiej jakości baterie firmy Hansgrohe.

W toalecie zaprojektowano zarówno miskę wc jak i bidet. Ze względu na niewielkie gabaryty na jednej ze ścian wstawiono duże lustro, które optycznie powiększyło całe pomieszczenie.

W całym mieszkaniu znajdują się panele podłogowe firmy Balterio w kolorze Dębu Kopalnianego. Drzwi natomiast są w kolorze Dębu Truflowego z pionowymi szybami marki Pol-Skone.

Aranżacja tego wnętrza w Katowicach była prawdziwą przyjemnością. Pokazuje, że czasami w standardowym pomieszczeniu, możemy wykonać niestandardowe rozwiązanie jak ścianka wspinaczkowa. Kolejny udany projekt na Śląsku.