Apartament z czarną kuchnią

Dalej

Apartament z czarną kuchnią

Apartament z czarną kuchnią - opis projektu

Nowoczesny apartament w stylu industrialnym w Katowicach. W mieszkaniu dominuje surowy styl, czerń oraz beton. Charakterystycznym elementem jest czarna kuchnia oraz łazienka połączona z sypialnią.

Sypialnia sąsiaduje z prywatną łazienką oraz garderobą. Drewniane łóżko w sypialni stanowi główny element dekoracyjny. Ściany są szare, a drzwi do garderoby industrialne w kolorze czarnym. Łóżko zostało specjalnie zaprojektowane na bardzo niskim poziomie na drewnianym podeście sprawiając wrażenie spania na samym materacu. Ściana za łóżkiem została obudowana z drewnianych lameli, które wraz z drewnianym łóżkiem tworzy ekskluzywne wnętrze. Sypialnia jest minimalistyczna i elegancka.

Z sypialni dostępna jest prywatna łazienka wraz z toaletą. Łazienkę od sypialni oddziela specjalna szyba z folią elektryczną, która może stać się matowa. Rozwiązanie to pozwala na sterowanie transparentnością szyby w zależności od naszych potrzeb. W łazience znajduje się wanna wolnostojąca, dominuje beton oraz drewno. Blat oraz umywalka w łazience zostały wykonane z betonu. Całość podkreśla nowoczesna lampa oraz drewniane elementy.

Garderoba oddzielona jest od sypialni metalowymi czarnymi drzwiami z szarym lacobelem. Wewnątrz zostały zaprojektowane drewniane szafy z ciemnego drewna pod wymiar.

Oświetlenie czarne szynowe podkreśla industrialny charakter. W pomieszczeniach zaprojektowano betonową posadzkę.

Kuchnia została zaprojektowana w taki sposób, aby współgrała z resztą apartamentu. Czarne matowe fronty oraz ciemne drewno nadaję surowego charakteru. Kuchnia posiada lodówkę wolnostojącą w kolorze czarnym firmy SMEG. Wyspa kuchenna doskonale łączy salon z kuchnią. Nad częścią kuchenną oraz korytarzem na suficie znajdują się drewniane lamele wraz z czarnymi, halogenami natynkowymi. W korytarzu znajdują się fotele kinowe, które nadają niesamowitego charakteru.

W salonie znajduje się szara sofa, niski stolik kawowy oraz regał wraz z zabudową na TV. Skórzany fotel Butterfly oraz lampa przypominająca reflektor podkreślają męski charakter wnętrza. Drewniany stół jadalniany znajduje się pomiędzy kuchnią a salonem. Całość dopełniają industrialne, metalowe krzesła. W pomieszczeniu znajduje się ogrzewanie kanałowe (grzejniki podłogowe).