Geometryczne płytki w kuchni

Dalej

Geometryczne płytki w kuchni

Geometryczne płytki w kuchni - opis projektu

Kontynuacja projektu kuchni w Chorzowie. Zastosowanie płytek geometrycznych w projekcie oraz dobór jaśniejszych frontów.

Inwestorzy zgłosili się do mnie z zamiarem remontu kuchni. Projekt kuchni w Chorzowie z założenia miał być minimalistyczny, harmonijny z elementami drewnianymi. Moim zadaniem było stworzenie nowego układu funkcjonalnego kuchni, który spełni wszystkie oczekiwania moich Klientów i zachwyci estetyką.

Stworzyłam kilka koncepcji układu funkcjonalnego, przedstawiłam dlaczego niektóre elementy się nie sprawdzą, z czego należy zrezygnować oraz w jakim kierunku pójść by uzyskać pożądany efekt. Klienci mogli się przekonać, że ich pomysł na wyspę kuchenną koliduje z innymi elementami w salonie i przyznali mi rację, że będzie to niefunkcjonalne. Ostatecznie wybraliśmy bardzo prosty układ w kształcie litery L. Układ ten zakłada na dłuższej ścianie umieszczenie płyty indukcyjnej, piekarnika, zlewu oraz zmywarki nad którymi znajdują się szafki wiszące umieszczone pod sam sufit. Natomiast na krótszej ścianie, gdzie znajdowała się wnęka została zabudowana lodówka wraz z szafką typu cargo. Zamiast wyspy kuchennej, która przytłoczyła całe pomieszczenie został umieszczony stół z żółtymi krzesłami tapicerowymi.

Fronty kuchni to połączenie beżowego koloru w wykończeniu matowym z frontami drewnianymi. Blat oraz szafki stojące zaprojektowano z drewna, natomiast przestrzeń między szafkami została zaaranżowana płytkami geometrycznymi. Podłoga to jednolite płytki w kolorze beżowym, które współgrają z kolorystyką frontów.

Takie zaaranżowanie kuchni pokazuje, że prostą formę mebli kuchennych mogą ożywić płytki o bardzo odważnym i nowoczesnym wzorze.