Pokój Martyny i Kai

Dalej

Pokój Martyny i Kai

Pokój Martyny i Kai - opis projektu

Projekt pokoju dziecięcego w Katowicach zakładał zaaranżowanie przestrzeni dla dwóch dziewczynek w wieku 6 i 9 lat. W pomieszczeniu konieczne było umieszczenie dwóch osobnych biurek, łóżka z opcją wysuwania dolnej szuflady, szaf na ubrania oraz regału na książki i zabawki. Konieczne było również przewidzenie miejsca na klatkę dla królika.

Po przeanalizowaniu wszystkich możliwych konfiguracji układu funkcjonalnego, wybrano układ z biurkami pod oknem, aby zapewnić maksymalny dostęp dziennego światła. Każda z dziewczynek miała swoją przestrzeń do nauki i zabawy, z półkami po prawej i lewej stronie okna.

Po lewej stronie pokoju umieszczono łóżko dla obu sióstr, które ma opcję rozkładania. Ten konkretny model pochodzi z IKEI. Takie rozwiązanie sprawdzi się również, w przypadku nocowania gościa. Za łóżkiem umieszczono panele tapicerowane wykonane własnoręcznie przez Inwestorkę – koniecznie było zakup materiału, pianki\gąbki oraz płyty i pistoletu do mocowania. Możliwe jest też zakupienie gotowych paneli tapicerowanych w różnych kolorach i formach. Przed łóżkiem stanął regał na przechowywanie książek, gier planszowych i innych drobiazgów.

Po drugiej stronie pokoju znalazły się szafy na ubrania o różnej wysokości, taki zabieg nadał lekkości i nie przytłoczył pomieszczenia. Ściana ta została również wyeksponowana przez tapetę dekoracyjną w geometryczne wzory.

Cały pokój to kolorystyka mięty i różu, wybrany przez najważniejsze osoby, czyli Kaję i Martynę. Pamiętajmy, że projektując pokój dla dziecka należy też wziąć pod uwagę także zdanie małego domownika, który będzie tam spędzał długie godziny i ważne jest jego dobre samopoczucie w tym miejscu.