Elegancka łazienka

Dalej

Elegancka łazienka

Elegancka łazienka - opis projektu

Inwestor zgłosił się do mnie w celu wykonania remontu łazienki. Łazienka znajdowała się w bardzo wąskim i długim pomieszczeniu z dwoma oknami oraz bardzo nietypowymi drzwiami. Moim zadaniem było zaprojektowanie łazienki, która umożliwi swobodne i funkcjonalne użytkowanie pomieszczenia.

Łazienka posiada prysznic na końcu pomieszczenia, który zajmuje całą szerokość wnętrza. Bateria prysznicowa jest natynkowa chromowana. Po prawej stronie zaprojektowano półkę wykończoną płytkami łazienkowymi. Drzwi z kabiny prysznicowej zostały zamówione pod wymiar z firmy Radaway. Przed prysznicem po prawej stronie znajduje się toaleta (stelaż podtynkowy Geberit z miską ustępową) oraz szeroka umywalka. Pomieszczenie jest bardzo wąskie, dlatego wyzwaniem projektowym było umieszczenie wszystkich niezbędnych produktów w taki sposób, aby można było swobodnie z nich korzystać nie kolidując przy tym z elementami stałymi. Okna zostały przysłonięte specjalistycznymi żaluzjami przeznaczonymi do wilgotnych pomieszczeń, które można zasłaniać od dołu. W ten sposób naturalne światło wpada od góry, a nikt z zewnątrz nas nie zobaczy.

Szafki zostały umieszczone nad geberitem, pod umywalką oraz przy wejściu do łazienki. Kolorystyka frontów nawiązuje do płytek ściennych, tak aby wtopić w tło elementy wystające. Dzięki temu niewielka łazienka jest spójna i estetyczna.

Kolorystyka łazienki to połączenie płytek beżowych z brązowymi. Brązowe płytki posiadają charakterystyczne żyłki, które urozmaicają efekt wykończeniowy. Jest to klasyczne i ponadczasowe rozwiązanie.

Zaaranżowanie małej łazienki jest wyzwaniem, ale można to zrobić w sposób funkcjonalny i estetyczny.