Promienny salon

Dalej

Promienny salon

Promienny salon - opis projektu

W salonie dominuje kolor żółty, beżowy oraz brązowy. Mieszanka tych barw pozwoliła uzyskać promienne wnętrze łączące przestrzeń wypoczynku z strefą jadalni.

Pomieszczenie zostało podzielone na dwie strefy – wypoczynku oraz jadalni. W strefie jadalni ograniczał nas rozmiar oraz wygląd stołu z krzesłami (meble są własnością Klientów z poprzedniego mieszkania). W przestrzeni wypoczynkowo-rekreacyjnej dominuje sofa narożna w kolorze beżowym wraz z fotelem do czytania w intensywnej żółtej barwie. Za sofą znajdują się trójwymiarowe panele 3D o delikatnym, falowanym wzorze.

Zabudowa meblowa to nowoczesne połączenie beżowych, lakierowanych frontów z obudową w kolorze brązowo-czarnym. Tylko żółte szafki wiszące nad strefą TV kontrastują z stonowaną beżową ścianą. Żółty kolor szafek doskonale łączy się i nawiązuje do żółtego fotela po drugiej stronie pomieszczenia. Szafa znajdująca się przy oknie została specjalnie zaprojektowana w taki sposób, aby uzyskać dodatkową przestrzeń na kącik do czytania, a równocześnie pomieścić dużą ilość książek.

Dodatkowo przestrzeń urozmaicają lampy w stylu skandynawskim oraz geometryczny dywan w brązowo-żółtym odcieniu. Na jednej ze ścian zaprojektowana została galeria ze zdjęciami, która wypełnia wnętrze i nadaje mu indywidualnego charakteru.

Sypialnia w odcieniu fioletu

Sypialnia to połączenie strefy spania z strefą domowego biura. Dlatego pokój został tak zaprojektowany, aby połączyć te dwie funkcje, a jednocześnie stworzyć przytulny klimat domowego zacisza.

Głównym charakterystycznym elementem pomieszczenia, jest fioletowa ściana w pasy o różnych odcieniach fioletu oraz rozkładana sofa w szarym kolorze. Po przeciwnej stronie dla wprowadzenia kontrastu, znajdują się meble w kolorze białym oraz zabudowana szafa z dużym lustrem, (aby optycznie powiększyć przestrzeń).

Przestrzeń biurowa, to delikatna biała komoda z subtelnymi szufladkami oraz minimalistyczne półki wiszące. Obok biurka umiejscowiona została duża szafa z drzwiami przesuwnymi, aby pomieścić wszystkie ubrania – obudowa szafy w kolorze białym z lustrzanymi drzwiami.

Przestrzeń ożywiają elementy dekoracyjne – czarno-biały obraz nad sofą, skandynawska lampa wisząca oraz charakterystyczna czarna lampka nocna.

Minimalistyczny przedpokój

Przedpokój został zaprojektowany w minimalistycznym stylu – białe wnętrze z brązowymi elementami. Podłoga oraz drzwi to elementy pozostałe, nie do zmiany. Po prawej stronie znajduje się szafa z frontem z białego szkła, który obija światło i powiększa wąski korytarz przedpokoju. Element dekoracyjny stanowi galeria zdjęć oraz oświetlenie – charakterystyczne natynkowe halogeny.