Nowoczesne mieszkanie

Dalej

Nowoczesne mieszkanie

Nowoczesne mieszkanie - opis projektu

Projekt mieszkania w Katowicach, zakładał stworzenie funkcjonalnego i bardzo przytulnego wnętrza pod wynajem. Wnętrze zostało zaprojektowane głównie w szarości oraz bieli z akcentami energetyzującej żółci. Inwestorowi zależało na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni, zachowując przy tym wizualną estetykę wnętrza.

Mieszkanie składa się z dwóch pokoi, aneksu kuchennego, łazienki oraz przedpokoju. Pokój dzienny, który łączy się z aneksem kuchennym zawiera sofę z możliwością spania, meble pod TV, szafę na ubrania oraz składany stolik ścienny. Stolik można złożyć w dowolnym momencie, uzyskując większą przestrzeń w kuchni. W miejscu aneksu kuchennego znajduje się zabudowa meblowa pod sam sufit, zabudowana zmywarka oraz lodówka wolnostojąca. Taki układ funkcjonalny pozwolił maksymalnie zagospodarować przestrzeń, łącząc strefę wypoczynku, spania, jadalni oraz gotowania.

W drugim pokoju stworzono domowe biuro, przestrzeń na przechowywanie oraz możliwość spania (rozkładana sofa). Kolorystyka ścian to szarość, zabudowa meblowa głównie w bieli. Całość została ożywiona kolorowymi dodatkami takimi jak poduszki czy zasłony. Wyraziste krzesło przy biurko dodaje charakteru wnętrzu.

Łazienka ze względu na swoją niewielką przestrzeń jest w kolorze białym, co optycznie znacznie powiększyło przestrzeń. W celu urozmaicenia wnętrza zastosowana płytki ścienne z niepowtarzalną fakturą 3D. Po lewej stronie znajduje się wanna z prysznicem, a po prawej zabudowana pralka oraz miejsce na przechowywanie.

W przedpokoju umieszczono szafkę na buty oraz duże lustro ścienne. Znajdują się tam również wieszaki na odzież wierzchnią. Całość jest bardzo funkcjonalna oraz wizualnie dopasowana do reszty mieszkania.